Od czwartku w całym kraju trwają demonstracje kobiet nawiązujące do aborcji

29.10.2020, 15:55 0 komentarzy
Od czwartku w całym kraju trwają demonstracje kobiet nawiązujące do aborcji

W aż osiemdziesięciu miejscowościach w kraju i w 20 za granicą, na manifestacje ruszyły pełnoletnie kobiety, tak jak i mężczyźni na równi z młodzieżą, chcąc wyrazić rozczarowanie co do postanowienia Trybunału Konstytucyjnego na temat prawa do usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek rano, Trybunał zadecydował, że uprawnienie do usunięcia ciąży w momencie zagrożonego embrionu zostało uznane za wykluczające się z polską Konstytucją. Od tamtej chwili każdego dnia organizowane są demonstracje, mające na celu wyrażenie rozczarowania w poruszonej kwestii. Protestującym wtórują hasła: "To jest wojna" i "Piekło Kobiet". Wykrzykiwane są też różne teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo też "***** ***", z czego zamiast gwiazdek da się wsadzić tekst, w zuchwałym tonie nakazujący oddania stanowiska przez partię rządzącą. Młodzi, tak jak i starsi Polacy postanowili wyjść na ulice, żeby pokazać swą solidarność z kobietami, którym odebrano racje do wybierania dzięki rządowemu wyrokowi. Setki tysięcy osób w sporej liczbie polskich miast oraz tysiące poza krajem chce zaznaczyć, iż tego typu przepis nie powinien stać się rzeczywistością i pokazać swoją opozycję co do nastawienia aktualnie rządzącej partii.

Demonstracja trwale się nasila

Na początku na manifestację przybyło mnóstwo ludzi, a specjalnie zirytowanych Pań. W liczniejszych miejscowościach, protestujących były setki, jednak nawet i w stosunkowo niewielkich miejscowościach ludzie pokazywali swój sprzeciw, pojawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz wybierając się na "spacery". W czasie strajków wygłaszanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są pieśni, z kolei na plakatach da się odczytać różnorodne napisy i rysunki, przykładowo "Moje ciało, mój wybór" bądź No women, no kraj. Jednakże głównym znakiem, który ukazuje się na każdym kroku, została czerwona błyskawica. Pełno celebrytów oraz osób medialnych albo przyłącza się do manifestacji, wychodząc na ulice swoich miast, albo zamieszcza posty w mediach społecznościowych, okazując swoje wsparcie dla sprawy. Jednak partia zwycięska i przedstawiciele Kościoła Katolickiego twierdzą, że Strajk Kobiet to zryw, którego głównym motywem jest to aby rozstroić Polskę i wzywają do zrezygnowania z demonstracji.

Zasadniczo w całej Polsce plus minus 400 000 ludzi ulokowało się na ulicach miast w aż ponad czterystu demonstracjach, jednakże największą liczbę osób strajkujących można było zobaczyć w Warszawie. Zarówno Poznań, Kraków, Szczecin jak i wiele innych wojewódzkich miast zostały objęte protestami. Cały świat obiegły także informacje o tym, że manifestacje mają swój udział w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech oraz we Włoszech. Na ulicach miast zwykle każdego dnia można spotkać manifestacje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma odbyć się największy do tej pory protest.

Tagi:

Zostaw komentarz