W tym roku będzie premierowy dzień nowego PlayStation5

22.09.2020, 10:15 0 komentarzy
W tym roku będzie premierowy dzień nowego PlayStation5

Jeszcze w 2019 roku obiecano, iż w 2020 roku japońska marka Sony ma zamiar pokazać światu swoją najnowszą produkcję - PlayStation 5. Aktualnie wśród graczy w dalszym ciągu popularna okazuje się poprzednia konsola oraz nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią mogło być mniejsze. Mimo tego Sony zdecydowało się na utworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, przez co klienci oczekują jej niecierpliwie.

Najświeższe zastosowania technologiczne w PlayStation5

Firma Sony już wielokrotnie udowadniała, że jest nowatorem na rynku oraz umie zaskoczyć swoich fanów. PS4 ustanowiła dosyć wysoko poprzeczkę konkurentom - to wszystko dzięki zupełnie nowatorskiej jakości, jakiej jeszcze nigdy nie posiadała żadna inna marka. Graficzne efekty, wysoce czułe kontrolery, gry nowej generacji - konsumenci oczywiście docenili tego typu wspomniane elementy oraz dzięki temu teraz PlayStation 4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą do gier w historii.

Aczkolwiek premiera PlayStation4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - Japończycy chcieli przekroczyć wszystkie granice technologiczne (co faktycznie im wyszło), ale wypuszczenie i wcześniejsze prezentacje PlayStation4 stworzyły mieszane uczucia. Klientom, zaprzyjaźnionym z innowacyjną konsolą PS3, nie w stu procentach przypasowały chociażby pady, albowiem na starcie wydawały się naprawdę niewygodne w użyciu. W końcowej wersji DualShocki miały nieco alternatywną formę, jednakże problemem pozostał pierwotny model konsoli PlayStation 4. PS4 miała kłopoty z nadmiernym przegrzewaniem się, urządzenie potrafiło również samodzielnie się resetować.

Rzecz jasna po pewnym czasie oraz aktualizacjach wrzucanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko firma Sony idzie w prawidłowym kierunku, a stworzona konsola do gier dostała łatkę bestsellera. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które wiele ludzi wysoce ciepło wspomina.

PlayStation 5 - hit czy kit?

Z pewnością niejeden człowiek oraz fan technologicznych nowinek niecierpliwie oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli. Firma Sony zapowiedziała, że gierki poznane na PlayStation 4 ruszą na najnowszej konsoli (lecz nie zadziała na odwrót, co licznym fanom się nie podoba). Słychać już teraz pierwsze wiadomości o kłopotach z przedpremierowymi zamówieniami - mówią, że Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, choć nie można mieć pewności, czy nie są to tylko obłudne hejty. W Internecie ukazują się się następne wiadomości też o tym, iż PlayStation5 może mieć hipotetycznie kłopoty z jakością 4k. Jednakże i w tym przypadku nie wiadomo, jaka okaże się prawda. Detali dowiemy się w momencie premierowego ukazania się urządzenia, tj. 19 listopada tego roku.

Tagi:

Zostaw komentarz