Technology

Triumf ukraińskiej narodowej reprezentacji wynikiem 3 do 1 w pojedynku barażowym z reprezentacją narodową Szkocji!

04.06.2022, 11:32 0 komentarzy

Kibice futbolu ze Starego Kontynentu w poprzednim tygodniu z ciekawością oczekiwali na pojedynek drużyny Szkocji z ukraińskim zespołem. Jeszcze pół roku temu byłoby to absolutnie normalne spotkanie, jednak okoliczności znacząco się zmieniły. Najpierw to barażowe spotkanie miało być rozgrywane 3 miesiące temu, ale przeszkodą była inwazja armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o opóźnienie barażowego pojedynku, na co przystała światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin ogłoszony został na czerwiec i obie drużyny były przygotowane do pojedynku. Bez najmniejszych wątpliwości niesamowicie trudno było wytypować faworyta do triumfu w tym spotkaniu barażowym. Do tego barażowego starcia piłkarze zespołu narodowego Ukrainy podeszli z bardzo dużą motywacją, aby udowodnić światu, iż są zmotywowani i przygotowani do walki na boisku.

Z kolei szkocka drużyna narodowa to starcie chciała potraktować jak każde inne. Szkoleniowiec krzyczał do swoich piłkarzy od początku tego meczu, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą pomylić się. Ukraina słynie z tego, że umie tworzyć naprawdę szybkie kontry, które z reguły oznaczają gola. Należy zaznaczyć to, iż to spotkanie było naprawdę bardzo elektryzujące. Jednak tego wieczoru gracze ukraińscy byli znacznie lepsi od swoich oponentów. W trzydziestej trzeciej minucie zdołali zdobyć bramkę numer jeden, kiedy to do bramki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza część tego pojedynku była pokazem doskonałej gry zawodników z Ukrainy, którzy efektywnie odpierali zapędy ofensywne zespołu Szkocji. Rezultatem 1:0 dla ukraińskiej drużyny zakończyła się pierwsza połowa pojedynku barażowego. Mieliśmy szansę obserwować aż 3 gole w trakcie drugiej połowy meczu. Raz do siatki strzelali piłkarze Szkocji, a dwa razy gracze narodowego zespołu Ukrainy. Ostatecznie spotkanie skończyło się rezultatem 3:1 na korzyść Ukrainy. Dzięki tej wygranej ukraińska kadra wciąż ma szansę pojechać na mundial, który będzie się odbywać w Katarze.