Technology

Legia pokonała moskiewski Spartak i wysunęła się na miejsce numer jeden w klasyfikacji swojej grupy! Zaskakujący wynik w rundzie inauguracyjnej turnieju Ligi Europejskiej!

18.09.2021, 10:23 0 komentarzy
Legia pokonała moskiewski Spartak i wysunęła się na miejsce numer jeden w klasyfikacji swojej grupy! Zaskakujący wynik w rundzie inauguracyjnej turnieju Ligi Europejskiej!

piłkarskie kluby z naszego kraju bardzo rzadko są w stanie zapewnić telewidzom radosne emocje w rozgrywkach europejskich i warto mieć tego świadomość. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że w większości przypadków drużyny z Ekstraklasy błyskawicznie ponoszą klęski w eliminacjach i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich. W trwającym aktualnie sezonie kibice z Polski mogli być jednak delikatnie bardziej uradowani z formy piłkarskich drużyn. W finalnym rozrachunku do grupowych zmagań zmagań europejskich zakwalifikowała się tylko Legia Warszawa, jednakże reszta klubów na etapie eliminacji radziła sobie naprawdę solidnie. W dzisiejszym dniu jednak chcielibyśmy się skoncentrować na poczynaniach warszawskiej Legii, która podczas wieczoru w środę rozpoczęła walkę w zmaganiach grupowych Ligi Europy. W pierwszym starciu rozgrywek grupowych rywalem był Spartak Moskwa, a więc niesamowicie zasłużony zespół wywodzący się z Rosji.

Przed tym pojedynkiem bardzo dużo sportowych redakcji jednogłośnie uważało, iż Legii z Warszawy bardzo trudno może być zdobyć jakiekolwiek punkty. moskiewski Spartak teoretycznie zdawał się klubem znacznie bardziej silniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się mocno starać, aby ugrać chociaż punkt w tym spotkaniu. Jednak rzeczywistość przedstawiała się zdecydowanie inaczej, co bez cienia wątpliwości jest bardzo dobrą nowiną dla futbolowych fanów z Polski. Zawodnicy szkoleni przez Czesława Michniewicza od pierwszych minut zagwarantowali drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach byli bardzo blisko strzelenia bramki. Zawodnicy Spartaka z Moskwy bez wątpienia byli mocno zaskoczeni tym, w jakim stylu ten mecz rozegrali piłkarze mistrza ligi polskiej. Naprawdę rozsądna była gra mistrza polskie PKO Ekstraklasy i mogliśmy w niej zobaczyć pomysł na ten mecz. W sytuacji, kiedy na tablicy wyników pojawiła się ostatnia minuta starcia wydawać się mogło, iż pojedynek zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie jednak piłkarze mistrza polskich rozgrywek wyprowadzili genialną kontrę, która skończyła się golem dla drużyny przyjezdnych strzelonym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze w końcówce pojedynku zawodnicy Spartaka z Moskwy jeszcze próbowali ustrzelić bramkę wyrównującą, ale nie starczyło im paru minut i to właśnie piłkarze mistrza polskich rozgrywek mogli celebrować zwycięstwo.

Zostaw komentarz