Technology

Daniel Ricciardo odniósł triumf we Włoszech, a Norris ugrał miejsce drugie! Ekscytujący rezultat a także stłuczka faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Włoch!

13.09.2021, 13:34 0 komentarzy
Daniel Ricciardo odniósł triumf we Włoszech, a Norris ugrał miejsce drugie! Ekscytujący rezultat a także stłuczka faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Włoch!

Warto brać pod uwagę faktu, że obecnie trwający sezon F1 jest naprawdę bardzo pociągający. Rywalizacja o mistrzowski tytuł w latach minionych opanowana była przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a mówiąc konkretniej Hamiltona. W minionym sezonie angielski zawodnik wygrał 7 tytuł mistrzowski, co dało mu możliwość zrównania w liczbie tytułów z fantastycznym Michaelem Schumacherem. Jednak zawodnik z Wielkiej Brytanii w obecnie trwającym sezonie już nie ma aż tak łatwo w drodze po kolejny tytuł mistrza Formuły 1. Spowodowane to zostało zjawieniem się w stawce kierowców Verstappena Maxa, który też rozmyśla o tym, żeby zwyciężyć tytuł mistrza F1. Walka pomiędzy tymi dwoma kierowcami od Grand Prix Bahrajnu jest bardzo zacięta i ciężko stwierdzić kto z nich po ostatnim wyścigu sezonu zatriumfuje. Kolejną rundą walki tych dwóch kierowców był wyścig we Włoszech, czyli Grand Prix Monzy. Dla szerokiej grupy kierowców to niezwykle przyjemny tor, a w ten weekend w samochodzie usiadł Kubica Robert zastępujący Raikkonena Kimiego, który miał problemy ze zdrowiem.

Motoryzacyjnym wielbicielom siedzącym na trybunach kwalifikacyjne sesje do wyścigu o GP Monzy zagwarantowały dużo pasjonujących doznań. Zakręt numer 1 wyścigu w niedzielę zagwarantował fanom motoryzacji zaciętą batalię, z której zwycięsko wyszli Ricciardo Daniel i Verstappen. Naprawdę kluczowe dla wyników niedzielnego wyścigu były odwiedziny zawodników w alei serwisowej. To właśnie po wymianie kół doszło do zaskakującego wypadku. W niezwykle wąskim miejscu trafili na siebie Hamilton i Verstappen Max i w chwili, kiedy zdawało się, że to jest koniec przepychanek, kierowcy zderzyli się kołami, a bolid holenderskiego kierowcy znalazł się na bolidzie prowadzonym przez Lewisa Hamiltona. To bez wątpienia była wstrząsająca chwila dla sympatyków obserwujących na widowni, lecz żadnemu z kierowców nie stało się nic złego. Zawodnicy McLarena, którzy wyścig niedzielny skończyli na dwóch najwyższych pozycjach korzyść zyskali na całej tej sytuacji. Daniel Ricciardo zwyciężył rywalizację o Grand Prix Monzy, a na pozycji numer 2 dojechał Lando Norris. To z pewnością fantastyczne dokonanie dla zespołu McLarena.

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane